Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zbudowany w 1720 r. Prezbiterium zapewne wcześniejsze, z XVII w. Obiekt dawniej posiadał wieżę, rozebraną w 1902 r. Kościół zrębowy, orientowany. Dach dwukalenicowy, kryty gontem.

Od zachodu do nawy dobudowana niewielka kruchta z pięterkiem dzwonowym. Od północy oszalowane soboty oraz drewniana, piętrowa zakrystia ze skarbczykiem na pięterku. Obok kościoła wolnostojąca, drewniana dzwonnica. Ciekawostkę stanowi stara, kamienna płyta ołtarzowa, oznaczona znakiem krzyża, pochodząca podobno z pierwszego kościoła w Raciechowicach, z XIII w. - obecnie przy prezbiterium, wśród trawy. Wewnątrz stropy płaskie. Portal do zakrystii profilowany w kształt trójliścia. Ściany i stropy pokryte polichromią z początku XX w. o motywach roślinnych. Wyposażenie kościoła rokokowe. W głównym ołtarzu obraz Matki Boskiej Szkaplerznej z XVII w. W lewym ołtarzu bocznym ciekawy obraz św. Sebastiana.


Lokalizacja - z drogi Dobczyce - Mszana Dolna skręcić należy w Czasławiu w lewo, na Raciechowice. Kościół blisko centrum wsi, przy bocznej drodze w lewo.


Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!