Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Budowla orientowana, zrębowa. Dach jednokalenicowy, kryty gontem. Wnętrze niewielkie, przykryte stropem płaskim w prezbiterium, a pozornym sklepieniem kolebkowym z zaskrzynieniami w nawie.

Trzy ołtarze neorenesansowe z XIX w. W ołtarzu głównym wierne kopie czterech renesansowych przedstawień z XVI w.: Nawiedzenie NP. Marii, św. Leonard, św. Helena i św. Katarzyna.


Mimo iż kościółek powstał w XVII w., konstrukcyjnie zgodny jest z małopolskim typem budownictwa sakralnego. Jest mało znanym, choć wielce urokliwym zabytkiem. Spokój zakłócają liczne samochody, przejeżdżające pobliską drogą Kraków - Tarnów.


Lokalizacja - Wojnicz, ul. Tarnowska, bezpośrednio przy drodze głównej Kraków - Tarnów, 500 m za centrum miasta, po lewej stronie.


Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!