Dawniej Hotel-Restauracja "Pieniny"- budynek wybudowany w stylu uzdrowiskowym, w detalu ciesielskim można dopatrzyć się elementów "stylu zakopiańskiego".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Projekt architektoniczny wykonał architekt z Zakopanego, wykonawcą prac budowlanych była ekipa ciesielska ze Szczawnicy. Obiekt na planie prostokąta, piętrowy, podpiwniczony, wykonany z drewna iglastego (świerkowego) o konstrukcji zrębowej. Elewacje osłonięte szalunkami z desek. Ogrzewanie pomieszczeń za pomocą pieców kaflowych. Obecnie obiekt nazwano imieniem Leopolda Szperlinga (pierwszego właściciela). Znajduje się w nim restauracja, piwiarnia i kawiarnia na 120 miejsc oraz hotel na 25 miejsc (apartamenty i pokoje z łazienkami).Wiadomości Kraków, Wydarzenia Kraków

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!