Maturzyści przygotowują się już do balów studniówkowych Maturzyści przygotowują się już do balów studniówkowych

Maturzyści przygotowują się już do balów studniówkowych (© Tomasz Hołod)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Za cztery tygodnie rusza maraton studniówkowy. Maturzyści już wybierają kreacje balowe i garnitury. Mimo kryzysu imprezy mają być huczne i wystawne. Ceny krakowskich studniówek wahają się między 130 a 250 od osoby. Ale to przecież nie koniec wydatków - zastrzegają maturzyści. Do tego należy dodać nawet kilkaset złotych na elegancki strój, fryzury i makijaż.

Mało, którzy rodzice mają zamiar oszczędzać na tym święcie. To przecież dla wielu młodych ludzi pierwszy dorosły bal w życiu. Miejsce na imprezy wybierają jednak pod dyktando szkół. - W tym roku zdecydowaliśmy się na halę Chemobudowy przy ulicy Klimeckiego za 185 zł od osoby - mówi Lucyna Rzemieniec z rady rodziców w XII LO.

- Może to dużo, ale zależało nam, a przede wszystkim uczniom, na dużej sali do tańczenia. W tej cenie mamy także wystawne i atrakcyjne menu - dodaje. Poza tym będzie oprawa muzyczna na poziomie, a każdy maturzysta otrzyma od organizatorów pamiątkowy certyfikat uczestnictwa w studniówce.
- Studniówka jest tylko raz w życiu i powinna być wyjątkowa szczególnie, że 100 dni po niej czeka nas obowiązkowa matura z matematyki - mówią z uśmiechem maturzyści z IVLO.

Restauratorzy dla których studniówki to świetna okazja do zarobku, mówią że w tym roku szkoły szczególnie zwracały uwagę na to aby bal odbył się jak najbliżej Rynku Głównego.

- Największą popularnością cieszyło się Muzeum Narodowe za około 190zł od osoby, ponieważ znajduje się w centrum miasta - mówi Renata Juszczyk z restauracji Wierzynek organizującej studniówki dla kilkudziesięciu szkół średnich w różnych punktach Krakowa. - Maturzyści mają tam łatwy dojazd a po studniówce blisko do pomnika Mickiewicza, aby tradycyjnie obskoczyć go na jednej nodze - zauważa.
Dużo szkół zdecydowało się także na położony koło Dworca Hotel Europejski. Za 129zł od osoby gwarantował on m.in. dużą salę w stylu secesyjnym.

- Nasi uczniowie zatańczą poloneza w specjalnych ludowych strojach - mówi Lucyna Szubelak dyrektor XI LO w Krakowie.

Jak co roku największe emocje wśród uczniów budzi moda studniówkowa.

Maturzystki przyznają, że przede wszystkim postawią na wygodę. -Najpopularniejsze są krótkie sukienki do kolana tzw. "małe czarne", które są gustowne i praktyczne - mówi Anna Błażejewska z VIII LO. Jeśli chodzi o kolory to dominuje czarny, czerwony i granatowy kolor sukienek - dodaje.

Wydatki na strój? - 200-300zł za sukienkę, buty to kolejne 200zł, biżuteria 100zł, fryzjer i kosmetyczna 150zł - to minimum jakie musimy wydać, ale liczy się to aby wyglądać wystrzałowo - dodają maturzystki. Panowie podliczają wydatki na ok. 600 zł. -Dopasowany garnitur, biała koszula i czarny krawat to podstawa - mówi Adam Lesznar z XV LO.

Studniówka

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

zas. (gość)

Postaw się, a zastaw się. Polska szlachecka wraca. Biedni na śmietnik. Taka ta Polska nasza. Pozdrawiam.