Memoriał Huberta Wagnera 2014. Polska - Bułgaria 2:3 [ZDJĘCIA]

Polscy siatkarze przegrali w Krakowie z Bułgarią 2:3 (25:20, 23:25, 27:29, 26:24, 13:15) w swoim pierwszym meczu Memoriału Huberta Jerzego Wagnera.

Ok. 15 tys. widzów obejrzało to spotkanie. Turniej rozgrywany w Kraków Arenie jest dla reprezentacji Polski sprawdzianem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata.

W pierwszym secie trener Bułgarów Plamen Konstantinow prosił do siebie swoich zawodników jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną. Ich słabe przyjęcie spowodowało, że było 6:2 dla gospodarzy. Repremenda na tyle poskutkowała, w dużej mierze dzięki zagrywce Mirosława Gradinarowa, jego podopieczni wyrównali (6:6). Zacięta walka w tej odsłonie trwała do wyniku 17:17. Polacy w następnych czterech akcjach zdobywali punkty (przy zagrywce Mariusza Wlazłego). Rywale nie byli w stanie już wyrónwać.

Po zakończeniu następnej odsłony było 1:1. Bułgarzy wygrali 25:23, chociaż polska reprezentacja bliska była doprowadzenia do gry na przewagi. Przy wyniku 21:23 na zagrywkę wszedł Wlazły. Po jego "podaniu" biało-czerwoni zdobyli punkt, ale następny padł "łupem" rywali. Po ładnych ataku wspomnianego Wlazłego było 23:24, ale po chwili przesuniętą krótką wykończył Wiktor Josifow.

On i jego koledzy bardzo poprawili skuteczność w ataku, z zaledwie 22 procent w inauguracyjnym secie do 64 proc. w drugim.

Już bez Wlazłego (uraz na początku trzeciego seta) Polacy następną odsłonę przegrali na przewagi. Bułgarzy wykorzystali trzecią piłkę setową (przy jednej niewykorzystanej biało-czerwonych). Rywale Polaków aż 12 punktów zdobyli po błędach własnych podopiecznych Stephane'a Antigi.

W ostatniej odsłonie widzowie znowu oglądali grę na przewagi, ale Polakom udało się doprowadzić do tie-breaka. W nim "górą" byli Bułgarzy.

W drugim sobotnim spotkaniu Memoriału Rosjanie pokonali drużynę Chin 3:0.

W niedzielę Polacy zmierzą się z Chinami, początek spotkania o 20.30. Wcześniej (o 17.30) Bułgaria zagra z Rosją. Turniej potrwa do poniedziałku.

Polska: Fabian Drzyzga, Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Karol Kłos i Paweł Zatorski (libero) oraz Paweł Zagumny, Dawid Konarski, Rafał Buszek, Mateusz Mika, Michał Kubiak.

Bułgaria: Todor Aleksiew, Wiktor Josifow, Andrej Żekow, Mirosław Gradinarow, Teodor Todorow, Cwetan Sokołow i Teodor Sałparow (libero) oraz Todor Skrimow, Nikołaj Penczew, Walentin Bratojew.

Georgi Bratojew, Todor Skrimow, Wiktor Josifow, Todor Aleksiew, Nikołaj Nikołow, Cwetan Sokołow i Teodor Sałparow (libero) oraz Nikołaj Penczew, Dobromir Dimitrow, Teodor Todorow, Władymir Nikołow.

Codziennie rano najświeższe informacje, zdjęcia i video z regionu. Zapisz się do newslettera!