Wybierz region

Wybierz miasto

  Spektakl "W gospodzie"

  Pałacyk Sokół w Skawinie
  Skawina, ul. Adama Mickiewicza/7

  18:00 Sobota, 12 grudnia

  • Wstęp wolny

  W grudniu, w ramach comiesięcznych spotkań z Teatrem MASKA zapraszamy na spektakl „W gospodzie” Pitera Turriniego na motywach "Mirandoliny" Carlo Goldoniego. Premierę spektaklu można było zobaczyć w czerwcu 2014 roku, w ramach XI Skawińskiego Tygodnia Teatralnego.
  Będziemy świadkami miłosnej intrygi, skwapliwie uknutej przez Fabrizia, kelnera pracującego w gospodzie Mirandoliny. Fabrizio ujmujący szelma, odpychający cynizmem, a jednocześnie uwodziciel o zmyśle stratega w manewrach miłosnych, zagiął parol na właścicielkę gospody. Kelner o szemranej przeszłości knuje plany zdobycia nie tylko Mirandoliny, ale i jej własności.
  Mirandolina - kobieta niezależna, nade wszystko ceniąca sobie wolność, pani własnego losu, która sama wywalczyła wszystko, co posiada, uważa, że mężczyzna nie jest potrzebny do osiągnięcia życiowego sukcesu. Czy oprze się intrygom kelnera?
  W spektaklu “W gospodzie” Petera Turriniego, na motywach “Mirandoliny” Carlo Goldoniego w przekładzie Jacka Lachowskiego zobaczymy: w głównej roli Joannę Gądek; Mateusza Droździewicza jako Cavaliere Rippafrattę, Tomasza Okarmusa jako Fabrizia, Ramziego Bahlawana, odtwórcę roli Barona de Ciccio, Marka Stokłosę w roli Traspiro /Spoconego/, Wacława Szwarca w kreacji Marchese d'Alfbafiorita. W spektaklu zamiast Katarzyny Farbaniec w roli Dejaniry zobaczymy Aleksandrę Lasoń, natomiast Agatę Modrzejowską odtwórczynię roli Ortensji zastąpi Patrycja Polek.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  QUIZ. Czy nie narobisz sobie wstydu na zagranicznych wakacjach?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.