MAPAN

avatarMAPAN

Skawina
Sklep papierniczy w Skawinie. Artykuły: papiernicze, szkolne, biurowe, piśmiennicze, akcydensowe, kreślarskie. Naprawa sprzętu IT, odzyskiwanie danych, serwis pogwarancyjny, tworzenie stron WWW, biuroserwis: wyposażanie biur i firm. Dojazd do klienta w cenie. Usługi ksero oraz przesyłki kurierskie.

Dekoracje z papieru, czyli dom w indywidualnym stylu.

2017-02-01 11:53:31

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach najłatwiej pójść do sklepu i kupić wazonik, obraz czy lampę. Niby to prawda, choć odwiedzając przyjaciół istnieją spore szanse, że nasz wyjątkowy zakup będzie się znajdował na ich stoliku czy półce. O ile wspanialszym przeżyciem jest urozmaicanie swojego wnętrza poprzez własnoręcznie wykonane dekoracje. Nie dość, że są niepowtarzalne, to do tego mają dodatkowy walor sentymentalny. Pamiętam, jak u mojej babci za szybką przez lata leżała róża... i to nie zwykła, ale pamiątka z czasów narzeczeństwa, gdy wraz z przyszłym mężem wybrali się na wycieczkę do Kudowy Zdrój i różę zakonserwowali w wodzie zdrojowej. Z racji tego, że ma ona bardzo dużo żelaza, to efekt, który osiągnięto jest niesamowity. Pierwotnie czerwona róża przybrała odcień rdzy i po dziś dzień zdobi półkę, chociaż tym razem już moją.
Na początek z przygodą z własnoręcznie wykonywanymi ozdobami polecam strony internetowe, gdzie krok po kroku pokazane jest jak osiągnąć efekty końcowe. Nie każdy posiada zdolności plastyczne, ale znajdziemy wzory na każdym poziomie wtajemniczenia. Jednymi z najprostszych są dekoracje z papieru. Chyba każdy choć raz robił na święta łańcuch ze sklejonych pasków. To zawsze dobry początek. Wraz z doświadczeniem i wprawą można uzyskać nieziemskie efekty - lampy, obrazy, kwiaty... tylko wyobraźnia będzie naszym ograniczeniem. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie jest to drogie hobby, a materiały znajdziemy w każdym zakątku domu (stara gazeta, zużyte kartki papieru, opakowanie po butach) czy w sklepie papierniczym.
Przykładowe strony, gdzie szukać inspiracji:
- http://ciach-bajera.pl/
- www.domplusdom.pl
- obrazkowo.com
to tylko jedne z kilku tysięcy dostępnych.
Po dodatkowe materiały typu kleje, taśmy, bibuły zapraszam do sklepu papierniczego Mapan ul. Korabnicka 8 lub www.mapan.sklep.pl

Jesteś na profilu MAPAN - stronie mieszkańca miasta Skawina. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.