Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie się leczyć w Małopolsce w 2024 roku? O tym w naszym specjalnym dodatku!

OPRAC.:
Marek Długopolski
Marek Długopolski
123rf
Badać się czy nie badać? Oczywiście badać i nie wtedy, gdy już coś nam dolega, a znacznie wcześniej! Wyprzedźmy chorobę, korzystając np. z licznych programów profilaktycznych. To może uratować nam życie. Zatem Gdzie się leczyć w 2024 roku? Podpowiadamy w naszym specjalnym 32-stronicowym dodatku, przygotowanym we współpracy z Małopolskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ.

ZOBACZ „GDZIE SIĘ LECZYĆ 2024"

Badania mogą uratować zdrowie i życie

Około 3 tysięcy Polek każdego roku słyszy w gabinecie lekarskim diagnozę - nowotwór szyjki macicy. Ryzyko zmierzenia się z nim rośnie z wiekiem, a około 60 proc. przypadków dotyczy kobiet między 45. a 64. rokiem życia. Szczególnie narażone są panie zakażone wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Do czynników ryzyka zalicza się także długotrwałe palenie papierosów czy wieloletnie stosowanie hormonalnych leków antykoncepcyjnych.

Rak szyjki macicy wykryty w początkowym etapie rozwoju jest wyleczalny nawet w 99 proc. przypadków. Dlatego właśnie warto zgłosić się na cytologię. Badania, w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy, finansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. Można je wykonać bezpłatnie, bez skierowania i bez kolejek.

Program badań prenatalnych, przesiewowych raka jelita grubego, chorób odtytoniowych (w tym POCHP), raka piersi - to kolejne bardzo ważne programy profilaktyczne, z których warto skorzystać. O tym, gdzie można wykonać badania, w naszym specjalnym dodatku.

32 strony podpowiedzi w Gdzie się leczyć 2024

W naszym dodatku znajdziecie Państwo również informację o tym: gdzie szukać pomocy medycznej wieczorami i nocą, oraz w weekendy i święta; programie Profilaktyka 40+, opiece paliatywnej i hospicyjnej, ośrodkach środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej, a także co jeść i jaką dietę wybrać. O tym wszystkim w Gdzie się leczyć 2024 w "Gazecie Krakowskiej" i "Dzienniku Polskim".

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Polski smog najbardziej szkodzi kobietom!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na skawina.naszemiasto.pl Nasze Miasto