MŚ 2014: Kolumbia - Urugwaj 2:0 [ZDJĘCIA]

AGA
MŚ 2014: Drużyny z Ameryki Południowej grają w sobotę o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Mecz Kolumbia - Urugwaj można zobaczyć na żywo od 22:00 w TVP1 HD, Sport TVP.PL, TVP Sport HD.

Historyczny sukces piłkarzy Kolumbii, którzy po raz pierwszy awansowali do ćwierćfinału mundialu.
Bohaterem spotkania był James Rodriguez, który dwa razy wpisał się na strzelców, a pierwszy gol
może śmiało pretendować do miana "bramki turnieju". 22-letni pomocnik AS Monaco z pięcioma
trafieniami jest obecnie najlepszym snajperem turnieju.

Urugwajczycy, osłabieni brakiem zdyskwalifikowanego Luisa Suareza, wyszli na boisko ustawienie
defensywnie. Skupiali się na obronie, a swojej szansy upatrywali w kontratakach i stałych
fragmentach gry. Słabo jednak prezentowali się Diego Forlan (zmieniony krótko po przerwie) i
Edinson Cavani, dlatego długo nie potrafili zagrozić bramce rywali.

Kolumbijczycy posiadali inicjatywę, ale atakom brakowało wykończenia. Aż do 28. minuty. Wtedy
Rodriguez przyjął piłkę na pierś, szybko się odwrócił i z 20 m huknął pod poprzeczkę nie do obrony.

Gol odmienił obraz gry. "Urusi" musieli porzucić defensywną taktykę i odsłonić dostęp do własnej
bramki. Przed przerwą rywale tego nie wykorzystali, ale w piątej minucie drugiej połowy po raz
drugi przeprowadzili skuteczną akcję. Tym razem dłuższą, zespołową, którą wykończył Rodriguez. Z
bliska posłał piłkę do siatki po zgraniu głową przez wszędobylskiego Juana Cuadrado.

Czwarta drużyna poprzednich MŚ próbowała odpowiedzieć strzałami z dystansu. Dwukrotnie uderzył
Alvaro Gonzalez, raz Cristian Rodriguez, ale David Ospina spisał się bez zarzutu. W 79. minucie,
dość przypadkowo, gdyż piłka najpierw trafiła go w głowę, sam przed kolumbijskim bramkarzem znalazł
się Maximiliano Pereira, ale z pojedynku oko w oko zwycięsko wyszedł zawodnik francuskiego Nice.

W końcówce Urugwaj osiągnął sporą przewagę, głównie dlatego, że przeciwnicy czekali na końcowy
gwizdek. Ospina interweniował jednak jeszcze tylko raz, broniąc kąśliwy strzał Cavaniego.

W ćwierćfinale na Kolumbię, która wygrała wszystkie cztery dotychczasowe mecze i ma bilans bramek
11-2, czeka Brazylia.

Bramki: 1:0 James Rodriguez (28), 2:0 James Rodriguez (50).
Żółta kartka - Kolumbia: Pablo Armero. Urugwaj: Jose Maria Gimenez, Diego Lugano.
Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia). Widzów 73˙804.

MŚ 2014: Kolumbia - Urugwaj - Na żywo od 22:00

Obie reprezentacje do spotkania na słynnej Maracanie w Rio de Janeiro przystąpią bez swoich najlepszych zawodników. "Los Cafeteros" jeszcze przed mundialem stracili znakomitego snajpera Radamela Falcao.

Inna sytuacja jest w kadrze "La Celeste", która już po raz drugi na tych mistrzostwach musi sobie radzić bez bramkostrzelnego Luisa Suareza. Teraz niestety znów były zawodnik Ajaxu nie będzie mógł pomóc swojej drużynie, ponieważ FIFA ukarała go dyskwalifikacją za incydent z Giorgio Chiellinim.