Wiślanie - Wisła II. Debiut Marcina Cabaja, powrót Jakuba Bartosza. I pięć goli [ZDJĘCIA]

boch
Wiślanie Jaśkowice - Wisła II Kraków
Wiślanie Jaśkowice - Wisła II Kraków Andrzej Banas / Polska Press
Wiślanie Jaśkowice - Wisła II Kraków 3:2 w meczu inauguracyjnej kolejki IV ligi, grupy krakowsko-oświęcimskiej. W potyczce spadkowicza z III ligi z zespołem reaktywowanym po trzech latach wszystkie bramki padły w drugiej połowie.

W Wiślanach zadebiutował m.in. Marcin Cabaj (162 występy w ekstraklasie), w Wiśle pierwszy oficjalny mecz w tym roku (pauza była spowodowana problemami zdrowotnymi) rozegrał Jakub Bartosz.

- Zawsze pierwszy mecz to wielka niewiadoma. Były fragmenty, w których graliśmy zdecydowanie za nerwowo, natomiast na pewno cieszy to, że cyklicznie stwarzaliśmy sytuacje - mówi Wojciech Ankowski, trener Wiślan. - Druga strona medalu jest też taka, że w drugiej połowie, przy traconych bramkach, zaszwankowała organizacja gry w defensywie. Zaznaczyć też jednak trzeba, że przeciwnik był bardzo groźny, ta młodzież ma dużo jakości, stwarzała spore zagrożenie - dodaje.

Adrian Filipek, szkoleniowiec Wisły II: - Chcieliśmy dłużej utrzymywać się przy piłce. Zespół Wiślan był dobrze zorganizowany w defensywie, my krótkimi podaniami próbowaliśmy tę defensywę rozszarpywać. Kilka razy się udało, mieliśmy swoje sytuacje. Rywale głównie po kontratakach, a dwie bramki sprezentowaliśmy im, podając piłkę.

Rzeczywiście, gole na 1:0 i 2:1 padły przy próbach wyprowadzenia piłki, efekt przyniósł wtedy wysoki pressing gospodarzy. Bramkę pierwszą zdobył Mateusz Kotwica, do niedawna gracz Hutnika. Goście odpowiedzieli na nią natychmiast, bo już po minucie, a tę akcję wykopem od bramki zaczął Kamil Broda. Za moment 18-letni Damian Korczyk w sytuacji sam na sam pokonał starszego o 21 lat Cabaja.

Gospodarze odzyskali jednak prowadzenie, świetnie w polu karnym wiślaków zachował się Mateusz Krasuski, na koniec celnie strzelił. A za moment Jakub Ochman wykorzystał karnego.

Krakowianie szybko zmniejszyli stratę - Emmanuel Kumah po podaniu Artura Balickiego - ale na tym strzelanie zakończyli.

- Generalnie założenie jest takie, aby młodzi zawodnicy zdobywali tu seniorskie szlify, zdobywali doświadczenie. Czasem kosztuje to stratę punktów - komentuje Filipek .

Wiślanie Jaśkowice - Wisła II Kraków 3:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Kotwica 46, 1:1 Korczyk 47, 2:1 Krasuski 61, 3:1 Ochman 67 karny, 3:2 Kumah 72.
Wiślanie: Cabaj – Marcin Morawski, Bienias, OchmanŻK, Kuliszewski - Michał Morawski, Szcząber - Lampart (89 Piotrowski), Krasuski (74 Kołton), P. Morawski (46 Czarnecki) – Kotwica (74 WcisłoŻK).
Wisła II: Broda – MorysŻK, Świątko, Maćkowiak, Grabowski – Bartosz, Kasia, BentkowskiŻK (46 Korotkiewicz), Kumah (89 Paczka), Korczyk (68 Wolak) – Balicki.
Sędziował: Maciej Koster (Kraków). Widzów: 250.