Rafał Rusiecki
Czwarty mecz ćwierćfinałów play-offów pomiędzy MKS-em Dąbrowa Górnicza a Treflem Sopot Tomasz Kawka
Pyszną serię ćwierćfinałową zakończyli w niedzielę, 12 maja 2024 roku koszykarze Trefla Sopot. W hali w Dąbrowie Górniczej wyszarpali zwycięstwo nad MKS-em. I to dosłownie, bo mieli piorunujący finisz z dogrywką jako wisienką na torcie. To była trzecia wygrana w serii, gwarantująca awans do półfinałów Orlenu Basketu Ligi.

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 12.05.2024

Koszykarze z Dąbrowy Górniczej i Sopotu zaserwowali kibicom kolejną, znakomitą rozrywkę. W czwartym spotkaniu ćwierćfinałów nudzić się nie można było. W niedzielę, 12 maja 2024 roku w hali każdy mógł przeżyć huśtawkę nastrojów.

Zespół trenera Żana Tabaka skupił się na jeszcze lepszym pilnowaniu i przeszkadzaniu Tylerowi Personsowi. Amerykański rozgrywający zaliczył świetny występ kilka dni wcześniej, zdobywając aż 41 punktów. Tym razem nie miał tak wielu okazji strzeleckich, więc chętnie dzielił się piłką z kolegami.

W ekipie z Sopotu rzutowy dzień miał Andy van Vliet. Belg trafiał i trafiał. Z kolei w drużynie gospodarzy jak lew walczył Xeyrius Williams, który rzucał pod koszem rywali, a pod własnym zbierał prawie każdą bezpańską piłkę.

Mecz numer 4 nabrał rumieńców w końcówce czwartej kwarty. Do tego momentu ekipy Trefla i MKS-u szły łeb w łeb. Gospodarze zyskali małą przewagę i go ekipa Tabaka musiała gonić wynik. Żółto-czarni wytrzymali tę wojnę nerwów. Najpierw doprowadzili do dogrywki, a w niej nie pozostawili już złudzeń. Piątą część czwartego meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza wygrali 15:7, pieczętując awans do półfinałów!

W półfinałach Orlenu Basketu Ligi zameldowali się już mistrzowie Polski - King Szczecin - którzy 3:1 pokonali Legię Warszawa. Co ciekawe, piąty mecz będzie potrzebny w rywalizacji Anwilu Włocławek (jedyna z sezonu zasadniczego) z PGE Spójnią Stargard (ósma drużyna). Decydujące spotkanie we wtorek, 14 maja 2024 roku w Hali Mistrzów.

Trefl Sopot w półfinałach zmierzy się z lepszym z pary Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - WKS Śląsk Wrocław.

MKS Dąbrowa Górnicza - Trefl Sopot 93:101 (17:19, 25:25, 21:20, 23:22, d. 7:15)

MKS: Persons 13 (1x3), Kulikowski 5 (1), D. Wilczek 19 (3), Williams 17 (2), Carvacho 19 oraz Cabbil 3, Piechowicz 2, Garcia 10 (1), Słupiński 5, Kucharek

Trefl: Schenk 16, Best 15 (2), Scruggs 14 (1), van Vliet 29 (5), Groselle oraz Barnes 12 (2), Musiał 3 (1), Witliński 1, Zyskowski 3, Varadi 8 (2)

Sędziowali: M. Proc, M. Chrakowiecki, P. Pacek