Międzynarodowy turniej crossmintona w Brzeszczach. Sukcesy zawodników Speed Club Brzeszcze oraz CKiS Skawina. Zobaczcie zdjęcia

Bogusław Kwiecień
Ponad 60 zawodników z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec wzięło udział w turnieju crossmintona w Brzeszczach Wojciech Jagiełło
Ponad 60 zawodników z 12 klubów z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec wzięło udział w międzynarodowym turnieju crossmintona w Brzeszczach. Najwięcej powodów do radości mieli gospodarze, bo ich zawodniczka Beata Jagiełło okazała się najlepsza wśród pań oraz ekipa CKiS Skawina z wygranej Mateusza Knapczyka wśród mężczyzn.

Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Turniej crossmintona w hali sportowej w Brzeszczach

- W turnieju z serii ICO-250p. gracze rywalizowali o trofea w dziewięciu kategoriach singlowych i czterech kategoriach podwójnych.

Wśród kobiet zwyciężyła Beata Jagiełło. Decydując pojedynek był wewnętrzną sprawą Speed Clubu Brzeszcze, bo rywalką zwyciężczyni była także zawodniczka tego klubu Joanna Kowalczyk. Zawodniczka z Czech, Tereza Kročková i Aneta Chalcarz z Polski, zajęły miejsce trzecie.

Z kolei Mateusz Knapczyk, na co dzień gracz CKIS Skawina, zdobył tytuł w najbardziej prestiżowej kategorii open. Drugie miejsce wywalczył zawodnik ze Słowacji, Patrik Turna (Prague Legends Club). Trzecie miejsce na podium zajęli reprezentanci Polski Mateusz Faska (CKIS Skawina) i Wojciech Wilkosz (Speed Club Brzeszcze).

W rywalizacji debli open zwyciężyli Marcel Patek (Czechy) w parze z Patrikiem Turną (Słowacja). W grze podwójnej mieszanej najlepsza była polska para Olga Grzegory i Sławomir Miłoń, trenująca w Speed Club Brzeszcze.

Ze złotych medali cieszyli się ponadto Grzegorz Chmielewski i Dariusz Ćwiąkała z Badbats Wrocław w kategorii deblowej mężczyzn powyżej 40 lat.

W pozostałych singlowych kategoriach wiekowych zwyciężyli: Grzegorz Chmielewski w kategorii O-40 Men, Jaromir Schwarz (Czechy) w kategorii O-50 Men i Piotr Gawlak w kategorii O-60 Men.

Młodzież ze Skawiny nie miała sobie równych

- Na turnieju w Brzeszczach jak zwykle obecna była duża grupa juniorów, którzy rywalizowali w jednej kategorii deblowej i w czterech kategoriach singlowych - podkreślają organizatorzy.

Tę część turnieju zdominowali młodzi gracze ze Skawiny. Wśród najmłodszych w kategorii do 12 lat zwyciężył Maksymilian Mrowczyk z CKiS. Także ze Skawiny byli zwycięzcy w kategorii juniorów U14 Oskar Sonik i U16 Piotr Kochana, a wśród dziewcząt w wieku do 18 lat zwyciężyła kolejna reprezentantka CKiS Alicja Gorczyca.

W grach podwójnych juniorów do 18 lat pierwsze miejsce na podium wywalczyła para reprezentantów klubu CKiS Skawina - Piotr Kochana i Oskar Sonik.

- Składamy podziękowania za wsparcie zawodów przez Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu, a kolejny międzynarodowy turniej deblowy w Brzeszczach już 15 kwietnia - dodaje w imieniu organizatorów Beata Jagiełło, kierownik Hali Sportowej w Brzeszczach.