Wiślanie Jaśkowice nie chcą się zatrzymywać - kolejna wygrana

Jacek Żukowski
KSZO Ostrowiec - Wiślanie Jaśkowice 0:2
KSZO Ostrowiec - Wiślanie Jaśkowice 0:2 Julia Warych
Wiślanie Jaśkowice pewnie pokonali na wyjeździe KSZO Ostrowiec Św. 2:0. w przedostatniej kolejce III ligi

Goście nie mieli żadnych trudności z udowodnieniem swojej wyższości nad odmłodzonym zespołem KSZO. Mimo, że byli osłabieniu – nie było choćby Adisy, który odczuwa jeszcze uraz kolana po pucharowym meczu z Podhalem, goście pokazali jakość. Choć już 11 min kontuzji doznał Ożóg, to nie pokrzyżowało to szyków podopiecznym trenera Łukasza Skrzyńskiego. Trzy minuty po przerwie po akcji Stachery prawą stroną piłka trafiła do Rakowskiego, który strzałem głową z 11 metrów zdobył gola.

„Poprawił” Rakowski, który dostał piłkę od Krasuskiego i w sytuacji sam na sam z golkiperem strzelił w jego lewy róg. Grający w bardzo młodym składzie piłkarze KSZO nie potrafili sforsować defensywy zespołu z Jaśkowic.

- Zależy nam na każdym meczu, dlatego chcemy wygrywać ile się da – mówi Łukasz Skrzyński, szkoleniowiec Wiślan. - Zawsze podchodzimy do swoich obowiązków na sto procent.

Mimo, że byli osłabieniu – nie było choćby Adisy, który odczuwa jeszcze uraz kolana po pucharowym meczu z Podhalem, goście pokazali swą wyższość.

Wiślanie są na 5. miejscu w tabeli. Za tydzień w sobotę w ostatniej kolejce zagrają mocno zagrożoną spadkiem Unią Tarnów.

KSZO Ostrowiec Św - Wiślanie Jaśkowice 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Krasuski 48, 0:2 Rakowski 62.
KSZO: Klon - Żebrowski (87. Bednarski), Tymoszenko, Lis, Brągiel - Zimnicki (72. Gębka), Lipka, Zdyb - Mazurek II (89. Stefański), Pisarek, Gulba.
Wiślanie: Brańczyk – Bociek, Lewiński, Morawski – Stachera, Krasuski (67 Wiśniewski), Dynarek, Ożóg (11 Rakowski), Marszalik (67 Tetych) – Cholewa (46 Radwanek), Strózik (78 Gądek).
Sędziował: Mateusz Mastaj (Dębica). Żółte kartki: Zdyb – Lewiński. Widzów: 200.